poniedziałek, 3 lipca 2017

Małe rzeczy 


Pan Bóg stworzył pewne rzeczy dla naszej uciechy.

Dzisiaj kiedy siedziałąm nad szumem jeziora rozmyślając o pewnych sprawach , zrozumiałam jaką radość dają nawet najdrobniejsze rzeczy. Ten szum wody, pływające kaczki, kołysząca się na wodzie roślinność i piękny zachód słońca. 

Więc nie szukajmy na siłę radości w rzeczach materialnych, w pieniądzach itp. , bo to tylko pewiem dodatek w dzisiejszych czasach potrzebny nam do życia. Nauczmy się żyć tu i teraz :)


Cieszmy się chwilą! 








piątek, 30 czerwca 2017

Hakuna Matata! 



Są w życiu takie sytuacje, kiedy chciałoby się wszystko rzucić, zostawić, wyjechać, pobyć samemu, przemyśleć kilka spraw, popłakać. Paradoksalnie są to czesto momenty próby. Jeśli się nie poddasz, sytuacja diametralnie się odmieni, a Ty wyjdziesz z niej mocniejszy/-sza..


O czym mowa ? 
  

Pierwszy krok do tego aby, być szczęśliwym to: WIARA W SIEBIE . 


Nieraz z ust bliskich czy to rodzina czy też znajomi słyszymy słowa : "Uwierz w siebie będzie dobrze"  Właśne...
Uwierz w siebie! Banalne, prawda? Nic wielkiego. Ba! Dla nich może tak, dla niejednego z nas jest to wewnętrza walka z samym sobą. Tłumaczymy sobie, że już tyle razy nam się w życiu noga powineła, że tym razem też nam nic nie wyjdzie. Jesteśmy do niczego i tyle ale ... przecież to nieprawda . Człowiek uczy się na własnych błędach i każdym razem może być tylko lepiej.

Więc trzeba zrobić ?

Poprostu założyć na nos różowe okulary, myśleć pozytywnie i iść do przodu! :)






Drugi równie ważny krok to : WSPARCIE,


Przecież fajnie jest mieć koło siebie osoby, które powtarzają Ci: "ej przecież bedzię dobrze" ; " jesteś ambitny/-a " : "wierze w Ciebie " 

Nawet jeśli nie robią tego Twoi bliscy, dobrze jest jeśli ktokolwiek Ci to mówi - pamiętaj! :)
Pewną osobą, która Cie zawsze wspiera mimo wszystko jest nie kto inny ale TEN na górze :)


Trzeci krok - BIEGNIJ DO WYBRANYCH CELÓW I RÓB CO KOCHASZ


Nawet jeśli jesteś chory/-a, masz gorsze stopnie czy status społeczny. Nic do tej pory w życiu nie wychodziło ... to nic . Pamiętaj, że wszystko dzieje się po coś. Nie patrz na opinie innych, bo ludzie gadają i będą gadać . A przecież nie każdy jest idealny a każda porażka jest dla nas nauczką na przyszłość , Mimo wszystko dąż do Tego co w życiu zamierzyłeś/-łaś, czy to zostanie siatkarką, lekarzem czy też piosenkarką operową spełniaj marzenia i pasje a Twoje życie będzie pełne radości każdego dnia. 



Pamietaj! Co nas nie zabije to nas wzmocni ! Wiec jak to powiedział jeden z moich mulubionych pisarzy Charles Knight : 

''Trzeba się nauczyć ponosić porażki. Nie można stworzyć nic nowego, jeśli nie potrafi się akceptować pomyłek. " 

Więc trzymajcie się i powodzenia ! :)





niedziela, 21 maja 2017

      Jak rozpocząć sezon letni ?


Zacznijmy od tego, że na pewno AKTYWNIE :) 


Przede wszystkim zacznijmy od tego, że wcześniej trzeba pomyśleć nad dobrym planem i z góry postawić sobie cel, którego trzeba się trzymać. Założyć, że tym razem się uda i tym razem nie będę żałować podjętej decyzji oraz że będzie lepiej niż kiedykolwiek :) 


Powiedzieć sobie : '' Jestem silna i potrafię dokonać cudu i własnej przemiany.."💪


Można  mieć owszem i słabsze momenty, ale mimo ich iść cały czas od przodu i NIGDY ALE TO NIGDY SIĘ NIE PODDAWAĆ! 😊


Ja osobiście założyłam sobie za cel trochę więcej ruchu, uśmiechu na twarzy, pozytywnego myślenia i spotkań z przyjaciółmi. Sezon zaczęłam od wykorzystania pogody i spotykania się ze znajomymi, drobnych zdjęć i małych wypraw w Parczewskie rejony 😉


Pozdrawiam Was serdecznie 👋